Wizyta fińskiego konsorcjum

W dniach 22-24.01.2024 przedstawiciele fińskiej firmy Nordic Healthcare Group (NHG), Antti Alho i Henry Pesonen odwiedzili Kraków w celu nawiązania kontaktów z największymi krakowskimi szpitalami, zarówno regionalnymi, komunalnymi i uniwersyteckim. NordicHouse zaaranżował i uczestniczył w owocnych spotkaniach z dyrektorami 5 krakowskich szpitali.

Nordic Healthcare Group jest członkiem fińskiego konsortium 6 firm: Integrated Hospital Design Allience (IHDA). W skład konsorcjum oprócz NHG wchodzą Granlund Group, AINS Group, AW2 Architects, Vison i K2S Architects.

Integrated Hospital Design Alliance łączy w sobie najwyższą nordycką wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania szpitali. Analitycy, architekci, inżynierowie HVAC i konstruktorzy oraz specjaliści ds. zarządzania budową konsorcjum pracują nad obiektami zapewniającymi lepszą opiekę zdrowotną.

Konsorcjum biznesowe IHDA składa się z prekursorów z różnych dziedzin opieki zdrowotnej. Razem tworzą kompleksową ofertę projektowania i zarządzania budową inteligentnych, zorientowanych na klienta i funkcjonalnych szpitali.

IHDA jest w stanie wspierać na wszystkich etapach planowania i budowy szpitala, od studium wykonalności i projektowania po przetargi i zarządzanie budową.

Konsorcjum IHDA jest odpowiedzialne za największe inwestycje szpitalne w Finlandii w ostatnich latach oraz jako partner fińskiego Ministry of Social Affairs and Health odpowiedzialny od 2021 za przeprowadzenie i wdrożenie narodowej i regionalnej reformy usług szpitalnych w tym kraju.