Wsparcie internacjonalizacji w Danii

NordicHouse wspiera firmy polskie i nie tylko, w procesie internacjonalizacji, w tym przypadku na rynku duńskim. Najnowszym przykładem tego typu działań jest zorganizowanie szeregu spotkań w dniach 31-31.08.2023 dla polsko-austriackiego konsorcjum firm HausWerk oraz austriackiej firmy Tamac Systeme w Kopenhadze, Dania. W sptkaniach z 3 wybranymi, a zarazem jednymi z największych developerów w Danii oraz w BLOXHUB uczestniczył także przedstawiciel NordicHouse, Janusz Kahl.

Konsorcjum było reprezentowane przez CEO w HausWerk, Tomasz Kozik oraz CEO w Tamak Systeme, Claus Steiner. Nowo powstałe konsorcjum specjalizuje się w dostarczaniu modułowych drewnianych budynków na rynki: polski, austriacki, niemiecki i szwajcarski. Rynek duński jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków budownictwa drewnianego w Unii Europejskiej. Propozycja konsorcjum oparta na wieloletnim doświadczeniu obydwu firm we wspomnianych krajach jest bardzo atrakcyjna dla duńskich partnerów, nie posiadających jak na razie takiego doświadczenia.

Polsko-austriackie konsorcjum jest zainteresowane nawiązaniem współpracy z duńskimi developerami, firmami z branży budowlanej poprzez zaoferowanie:

  • najwyższej jakości prefabrykowanych budynków drewnianych
  • posiada własny, wysoce zautomatyzowany zakład produkcyjny w Polsce
  • oferuje wykończenie pod klucz na budowach w Danii
  • w ciągu ostatnich 30 lat zaprojektowało, wyprodukowało i zbudowało ponad 15 000 budynków
  • dba o środowisko – budynki drewniane charakteryzują się najwyższymi walorami pod względem niskiej emisji CO2