Spotkanie z niemiecką Agencją Rozwoju Biznesu

NordicHouse uczestniczył 03.08.2023 w spotkaniu zorganizowanym w siedzibie partnera, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MARR). Organizatorem spotkania przedsiębiorców z ekspertami od prowadzenia biznesu w krajach niemieckojęzycznych był Polish German Business Center (PGBC) z siedzibą w Krakowie.

Specjalnym gościem spotkania był profesor Markus Nawroth – przedstawiciel Agencji Rozwoju Biznesu Tübingen-Reutlingen-Zollernalb GmbH działającej w obszarze Stuttgartu w południowej części Niemiec z siedzibą Izby Przemysłowo-Handlowej w Reutlingen, która posiada aż 44 000 firm członkowskich.

 

Spotkanie było doskonałą okazją do zdobycia wiedzy oraz cennych kontaktów w obszarze rozwoju biznesu, znajomości obowiązującego prawa i zakładania, a potem efektywnego prowadzenia działalności na rynku niemieckim.

Prowadzącym spotkanie był CEO firmy Procreator i Partner Zarządzający PGBC Piotr Kuglarz. Wsparcie merytoryczne i prawne udzielił mecenas Paweł Kuglarz odpowiedzialny za dział prawny w PGBC, Współzałożyciel Szkoły Prawa Niemieckiego i Dyrektor Szkoły Prawa Austriackiego na UJ.

Spotkanie z partnerami niemieckimi oprócz wiedzy o tym jak prowadzić biznes w Niemczech było także okazją do nawiązania konkretnych kontaktów pomiędzy SPCleantech a AgencjiąRozwoju Biznesu Tübingen-Reutlingen-Zollernalb GmbH zrzeszającą 44 000 firm członkowskich.