Kongres Invest Cuffs 2023

W dniu 24 marca 2023 prezes NordicHouse Janusz Kahl wziął udział jako prelegent w Kongresie Invest Cuffs 2023 organizowanym w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. W tym roku wydarzenie poświęcone było najnowszej inicjatywie Komisji Europejskiej ESG. Skrót ESG można odczytać jako środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny. Na te właśnie aspekty powinna zwracać uwagę firma, która dba nie tylko o klientów, ale także o inwestorów, dla których polityka zrównoważonego rozwoju odgrywa coraz większą rolę. ESG jest obecnie ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji biznesowych w wielu firmach na całym świecie. Na tej podstawie inwestorzy często wybierają spółki odpowiadające ich wartościom.

Invest Cuffs to coroczne spotkanie skupiające branżę rynku inwestycyjnego – akcje, waluty, surowce, kryptowaluty, fundusze inwestycyjne. To także duża dawka wiedzy, emocji i najlepszego networkingu w branży inwestycyjnej. Invest Cuffs stwarza okazję do spotkań z ekspertami i pasjonatami rynków inwestycyjnych. Daje również możliwość zapoznania się z najnowszymi produktami oferowanymi przez brokerów i firmy ściśle związane z rynkiem inwestycyjnym.

Wydarzenie to nie tylko pozwala inwestorom z różnych stron świata spotkać się lub wymienić poglądy, poszerzyć wiedzę społeczeństwa na temat rynków finansowych, ale także stwarza wyjątkową okazję do promocji Krakowa. Misją Fundacji Invest Cuffs – Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych jest propagowanie właściwych zachowań i etyki inwestowania oraz szerzenie wiedzy o świecie finansów, a przede wszystkim budowanie pozycji Krakowa jako stolicy rynków Europy Środkowo-Wschodniej .

Fundacja Invest Cuffs – Edukacja i Rozwój Rynków powstała w 2015 roku. Głównym celem powołania Fundacji jest podnoszenie świadomości inwestycyjnej Polaków poprzez edukację. Co roku Fundacja organizuje kongres dla inwestorów – Invest Cuffs (dawniej FxCuffs). Pierwsza edycja imprezy odbyła się w marcu 2015 roku pod nazwą EXPO FxCuffs. Z każdym kolejnym Kongresem rozwijała się i zdobywała znaczącą pozycję w branży inwestycyjnej, przyciągając z roku na rok coraz większą liczbę zwiedzających. Co roku Kongres odwiedza kilka tysięcy uczestników – aktywnych inwestorów na giełdzie, walutach, kryptowalutach, nieruchomościach, a także osób, które dopiero chcą zacząć inwestować.