Ambasadorzy Lighthouse Life Science

NordicHouse pragnie z dumą ogłosić, że zostaliśmy Ambasadorami w Polsce Lighthouse Life Science, najnowszej inicjatywy Regionu Stołecznego Kopenhagi w Danii.

Region chce być latarnią morską, na którą patrzy reszta świata w obszarze life science i nowych rozwiązań technologicznych w ochronie zdrowia. Wiele podmiotów publicznych i prywatnych w regionie stołecznym Kopenhagi (CopenhagenCapacity, Wonderful Copenhagen, Miasto Kopenhaga) połączyło siły w celu opracowania nowych rozwiązań poprzez innowacyjne partnerstwa między innymi między regionami, gminami, towarzystwami emerytalnymi, instytucjami wiedzy oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami. W Regionie Stołecznym początkowo nacisk zostanie położony na otyłość.

W regionie stołecznym Danii znajduje się jeden z najsilniejszych klastrów nauk przyrodniczych na świecie. W świecie, w którym społeczeństwa stoją przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z obciążeniem chorobami przewlekłymi i presją na systemy opieki zdrowotnej, należy budować oparte na zaufaniu partnerstwa między partnerami publicznymi i prywatnymi, aby opracowywać nowe rozwiązania złożonych problemów społecznych, takich jak otyłość. Dania jest małym krajem, ale ma głęboko zakorzenione zaufanie między sektorami. Kiedy połączy się to z publicznym systemem opieki zdrowotnej, jest to idealne laboratorium testowe do wspólnego opracowywania unikalnych, innowacyjnych rozwiązań – i skalowania ich na inne obszary chorobowe i kraje.

Bardzo ważnym partnerem Lighthouse Life Science jest Medicon Valley, dwunarodowy klaster nauk przyrodniczych obejmujący wyspę Zelandię we wschodniej Danii i region Skåne w południowej Szwecji.

Medicon Valley to tygiel skandynawskich nauk przyrodniczych. Położone u wrót do Danii i Szwecji, posiada tętniący życiem ekosystem i głęboką pulę talentów, wsparte światowej klasy uniwersytetami nauk przyrodniczych i infrastrukturą badawczą. Położony w konkurencyjnym środowisku biznesowym, ze skandynawską jakością życia na wyciągnięcie ręki, Medicon Valley jest atrakcyjną lokalizacją zarówno dla biznesu, jak i ludzi. Skandynawska innowacyjność jest uznawana na całym świecie, co odzwierciedlają nauki przyrodnicze.

W Medicon Valley istnieje bogate dziedzictwo nauk przyrodniczych i pionierski duch, który wciąż przyciąga wiele odnoszących sukcesy firm. Firmy takie jak Novo Nordisk, Ferring, Genmab, Baxter Gambro, GN Hearing, Novozymes i Chr. Hansen są reprezentatywni, ale także wiele mniejszych i średnich innowacyjnych duńskich i szwedzkich firm zajmujących się naukami przyrodniczymi, które nadal ożywiają ten obszar. Wielu z nich decyduje się na członkostwo w regionalnej organizacji sieciowej Medicon Valley Alliance i pomaga wzmacniać regionalny klaster life science.